SDT za Strahinju Koprivicu i grupu traži više od 43 godine zatvora

SDT za Strahinju Koprivicu i grupu traži više od 43 godine zatvora

Standard

12/06/2026

16:43

Specijalno državno tužilaštvo (SDT) zatražilo je od Višeg suda u Podgorici da Strahinja Koprivica bude osuđen na jedinstvenu kaznu od 17 godina i šest mjeseci zatvora i novčanu kaznu od 100.000 eura, dok je za ostale optužene u istom predmetu predloženo ukupno više od 43 godine zatvorskih kazni i 190.000 eura novčanih sankcija.

Pred Višim sudom u Podgorici danas je nastavljeno iznošenje završnih riječi u postupku protiv optuženih Strahinje Koprivica, Igora Krstovića, Blaža Đurkovića, Nikole Vukotića i Marinka Koprivice.

Specijalna državna tužiteljka Ivana Petrušić Vukašević predložila je sudu da sve optužene oglasi krivim i izrekne im zatvorske i novčane kazne, navodeći da su navodi optužnice potvrđeni materijalnim dokazima i komunikacijama iz SKY aplikacije.

„Optuženi su bili svjesni protivpravnosti svojih postupaka, a nedozvoljena trgovina cigaretama potvrđena je i komunikacijama i zapljenama na graničnim prelazima“, navela je tužiteljka.

Za Strahinju Koprivicu SDT je predložilo šest godina zatvora za stvaranje kriminalne organizacije, četiri godine za neovlašćenu proizvodnju i stavljanje u promet opojnih droga, po dvije godine za dva krivična djela krijumčarenja, kao i po dvije godine za dva krivična djela nedozvoljene trgovine.

U konačnom predlogu, tužilaštvo je zatražilo jedinstvenu kaznu od 17 godina i šest mjeseci zatvora, uz novčanu kaznu od 100.000 eura. Kao olakšavajuće okolnosti navedeni su činjenica da je otac troje maloljetne djece i da ranije nije osuđivan, dok je otežavajuća okolnost njegovo ranije zaposlenje u policiji.

Za Nikolu Vukotića predložena je kazna od šest godina i deset mjeseci zatvora, kao i 20.000 eura novčane kazne, dok je za Blaža Đurkovića takođe predložena ista zatvorska kazna, uz novčanu kaznu od 20.000 eura.

Za Igora Krstovića SDT je zatražilo pet godina zatvora i 50.000 eura novčane kazne, dok je za Marinka Koprivicu predložena kazna od sedam godina zatvora i 50.000 eura.

Tužilaštvo je ocijenilo da su optuženi djelovali kao dio kriminalne organizacije formirane 2019. godine, koja je, prema navodima optužnice, djelovala na teritoriji Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Hrvatske do aprila 2021. godine, sa ciljem krijumčarenja, neovlašćene proizvodnje i distribucije droge, kao i nedozvoljene trgovine radi sticanja nezakonite dobiti.

Završne riječi u ovom predmetu biće nastavljene 16. juna, kada će se sudu obratiti branioci optuženih.

Izvor (naslovna fotografija): Marija Žižić/Portal ETV)

Ostavite komentar

Komentari (0)

X