Sedam krivičnih prijava zbog droge

Sedam krivičnih prijava zbog droge

Standard

10/11/2017

14:55

Nikšićka policija je u toku oktobra i novembra podnijela prekršajne prijave protiv sedam osoba zbog počinjenih prekršaja iz oblasti Zakona o sprječavanju zloupotrebe droga.

Nikšićka policija je u toku oktobra i novembra podnijela prekršajne prijave protiv sedam osoba zbog počinjenih prekršaja iz oblasti Zakona o sprječavanju zloupotrebe droga.

 

Službenici CB Nikšić su, drugog oktobra ove godine kontrolisali vozilo „Fiat Punto“ hercegnovskih registarskih oznaka, kojim je upravljao B.R. (31) iz Herceg Novog.

“U neposrednoj blizini vozila policijski službenici su pronašli jednu pvc kesicu i jedan zamotuljak od alu folije sa sadržajem praškaste materije braon boje za koju se sumnja da je heroin, težine oko 3,5 grama. O događaju je obaviješten državni tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici koji je naložio da se protiv B.R. podnese prekršajna prijava iz oblasti Zakona o sprječavanju zloupotrebe droga”, navodi se u saopštenju.

Povezani članci

Nadalje, petog oktobra 2017. godine oko jedan sat, službenici CB Nikšić su u ulici Nikole Tesle kontrolisali vozilo marke „VW Golf 3“ nikšićkih registarskih oznaka kojim je upravljao M.G. (31) iz Nikšića.

“Pregledom vozila policijski službenici su pronašli i oduzeli manju količinu suve biljne materije tamnozelene boje za koju se sumnja da je marihuana. Po nalogu državnog tužioca u VDT u Podgorici protiv M.G. je podnijeta prekršajna prijava iz oblasti Zakona o sprječavanju zloupotrebe droga”, rekli su iz UP.

Policijski službenici su, 21. oktobra 2017. oko 21.40 časova u ulici Gojka Garčevića kontrolisali lice N.K. (24) iz Nikšića.

“Prilikom kontrole u neposrednoj blizini pronađeno je i oduzeto pvc pakovanje sa sadržajem suve biljne materije zelene boje za koju se sumnja da je marihuana kao i lula za koju se sumnja da je namijenjena za konzumiranje marihuane. O događaju je obaviješten državni tužilac u VDT u Podgorici koji je naložio da se protiv N.K. podnesena prekršajna prijava iz oblasti Zakona o sprječavanju zloupotrebe droga”, navode iz UP.

Nadalje, službenici CB Nikšić su, prvog novembra 2017.  oko 11.20 časova u ulici Stojana Kovačevića kontrolisali lice V.R. (26) iz Nikšića.

“Prilikom pregleda lica pronađena je pvc kesica sa sadržajem suve biljne materije tamnozelene boje za koju se sumnja da je marihuana. Protiv V.R. je po nalogu VDT u Podgorici podnijeta prekršajna prijava iz oblasti Zakona o sprječavanju zloupotrebe droga”, kažu iz UP.

Službenici CB Nikšić su, šestog novembra 2017. oko 21 časova u ulici Vuka Karadžića kontrolisali vozilo marke „Alfa Romeo“ pljevaljskih registarskih oznaka kojim je upravljala T.V. iz Nikšića, dok se na suvozačevom mjestu nalazio V.P. (35) iz Nikšića.

“Prilikom kontrole kod V.P. pronađeno je pvc pakovanje sa sadržajem suve biljne materije tamnozelene boje za koju se sumnja da je marihuana. Protiv V.P. je po nalogu VDT u Podgorici podnijeta prekršajna prijava iz oblasti Zakona o sprječavanju zloupotrebe droga”, navodi se u saopštenju.

Takođe, sedmog novembra ove godine oko 13.30 časova policijski službenici CB Nikšić su u Bulevaru “13 jul“ kontrolisali vozilo marke “Fiat punto“ nikšićkih registarskih oznaka kojim je upravljao P.O. (22) a sa kojim su se u vozilu nalazili J.P. (29) i V.B. (31), svi iz Nikšića.

“Prilikom kontrole kod V.B. je pronađeno pvc pakovanje sa sadržajem suve biljne materije tamnozelene boje, za koju se sumnja da je marihuana. Protiv V.B. je po nalogu VDT u Podgorici podnijeta prekršajna prijava iz oblasti Zakona o sprječavanju zloupotrebe droga”, navode iz UP.

Službenici CB Nikšić su, devetog novembra 2017. oko 15 časova u Nikšiću u blizini jedne benzinske pumpe kontrolisali vozilo marke „VW Golf 3“ kojim je upravljao B.D. (21) Nikšića, dok su se u vozilu nalazili B.J. (19) i F.K. (19), oba iz Nikšića.

“Prilikom pregleda lica, kod F.K. je pronađeno i oduzeto pvc pakovanje sa sadržajem suve biljne materije tamnozelene boje za koju se sumnja da je marihuana, kao i metalna drobilica sa tragovima ove materije. Protiv F.K. će po nalogu VDT u Podgorici biti podnijeta prekršajna prijava iz oblasti Zakona o sprječavanju zloupotrebe droga”, kazali su iz UP.

Sva pronađena i oduzeta opojna droga i predmeti su upućeni u Forenzički centar radi vještačenja.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X