Podgoričaninu Milošu Cekoviću (23) sudije za istrage Višeg suda u Podgorici odredio je pritvor do 30 dana zbog sumnje da je zajedno sa Emirom Šabotićem (26) švercovao 150 kilograma marihuane.
Preporučeno
“Ceković je osumnjičen za neovlašćenu proizvodnju, držanje i stavljanje u promet opojnih droga i u tužilaštvu se branio ćutanjem, a sudija Miroslav Bešović odredio mu je pritvor zbog opasnosti od bjekstva“, kazao je njegov advokat Mirko Bogićević.
Šabotić je međutim pred tužiteljkom VDT-a Tatjanom Bogićević priznao izvršenje djela za koje se sumnjičio – neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga, nakon čega ga je pustila da se brani sa slobode.
Policija je Cekovića i Šabotića uhapsila 28. januara, prilikom kontrole vozila kojima su upravljali, u mjestu Medun – Kuči, kada je pronašla i oduzela 150 kilograma marihuane.
“Postupajući po operativnim saznanjima, službenici policije su zaustavili i kontrolisali tri vozila koja su se kretala iz pravca Korita u pravcu Podgorice, i to “Audi A3” danilovgradskih registarskih oznaka kojim je upravljao E.Š. (26) iz Podgorice, “VW Šaran” podgoričkih registarskih oznaka kojim je upravljao M.Ć. (23) iz Podgorice i “Audi A3” podgoričkih registarskih oznaka kojim je uprvljao M.K. (21) iz Podgorice, dok se na suvozačevom mjestu nalazila L.K. (18) iz Podgorice“, saopšteno je ranije iz Uprave policije.












