Sudija Veljko Radovanović će se o dokazu izjasniti u nastavku postupka koji se vodi protiv Marija Miloševića, Vukana Vujačića i Borisa Maškovića.Tužilac Tomković je novi dokaz predao sudu prije nego je suđenje odloženo za 20. mart jer se optuženi Milošević nalazi u samoizolaciji.
Tužilac Tomković je krajem prošle i početkom ove godine, u razmaku od mjesec sudu predao Skaj komunikacije koje svjedoče da pripadnici kavačkog klana pronalaze lažne svjedoke da bi se Milošević proglasio nevinim, ali i komunikacije suprotstavljenog škaljarskog klana u kojima je evidentno da pokušavaju namjestiti dokaze koji će teretiti Miloševića za ubistvo.Početak Skaj faze u ovom slučaju počelo je kada je advokatica Natalija Karadžić-Perković 11. novembra prošle godine od suda zatražila da istraži ko je osoba koja pod šifrom ,,B20712“ u kriptovanim porukama preko Skaj aplikacije saopštava sagovorniku da će sve napraviti da Mario Milošević bude osuđen na 40 godina robije.
U komunikaciji između, Miloša Đuričkovića i Milija Bajramovića preko Skaj komunikacije pod šiframa ,,S9D6J“ i ,,B20712“ i ,,S9D6JB“, 6. marta 2020. godine se eksplicitno navodi: ,,Samo čekam suđenje da počne i kopam ga 40 godina samo ne spominji nikome“, ,,ma idu oni po 20 godina a mario 40“, ,,napraviću ja da je mario puca sve sam spremio ja“, „zabetoniraću ga“, ,,ma svi su zabetonirani“, ,,kraj je njima“, ,,neće ga kosti iznositi vidjećes“…
Iziritirana zbog nepostupanja Tužilaštva i ignorisanjem dokaza koji je dala na provjeru, advokatica Karadzić-Perković na prvom narednom ročištu tražila je izuzeće tužioca Tomkovića.
Na vidno iznenađenje tužioca koji je predočio da prvi put čuje za dokaz o kojima priča odbrana, reagovao je sudija Radovanović koji je otkrio da je Skaj komunikacije proslijedio Specijalnom tužilaštvu na provjeru, ali da o tome nije upoznao postupajućeg tužioca.
Odmah po izlasku iz sudnice, Tomković je kontaktirao policijske službenike koji su zaduženi za analizu Skaj komunikacija da mu dostave materijal koji se odnosi na optuženog Miloševića ukoliko on postoji.
Sedam dana kasnije, 14. decembra 2022. godine, Višem tužilaštvu je umjesto komunikacija Miloša Đuričkovića i Milija Bajramovića dostavljene komunikacije Marija Miloševića sa Slobodanom Kašćelanom iz perioda od početka decembra 2020. godine do sredine februara 2021. u kojima dogovaraju obezbjeđivanje lažnih svjedoka i lažnog alibija za Miloševića za dan kada je ubijen Radomir Đuričković.
Sadržaj Skaj komunikacija koje je Tužilaštvo dostavilo sudu u trećem navratu za sada nije poznat javnosti.
Prvobitna optužnica u kojoj je Milošević ,,samo“ bio zadužen za kupovinu automobila korišćenog u napadu, a da je hice ispalio Mašanović, izmijenjena je nakon što je Milorad Radulović poslije tri i po godine od događaja, 12. marta 2020. godine, otišao u tužilaštvo i promijenio prvobitni iskaz koji je, sa nekim izmjenama, ponovio i pred sudom krajem oktobra prošle godine.
Radulović je pred sudom označio Miloševića za direktnog izvršioca ubistva Đuričkovića dok je Igor Mašanović, kako je kazao, vozio automobil iz kojeg je pucano. Ustvrdio je da u autu nije vidio optuženog Vukana Vujačića, ali se na kraju suđenja ipak pridružio krivičnom gonjenju i protiv njega.
On je naveo da u prvom navratu, neposredno poslije ubistva, nije ispričao sve što je vidio, ali da je iz golog straha za svoj život, kada je Milošević nakon izručenja Crnoj Gori odlukom sudije za istragu pušten na slobodu, odlučio da ode u tužilaštvo i ispriča pravu i jedinu istinu.
Preporučeno
Sa druge strane, odbrana je ocijenila da je iskaz Radulovića neistinit, nelogičan i neubjedljiv te da je promjenom prvobitnog iskaza i optuženjem Miloševića učinio uslugu tužilaštvu da izmijeni optužnicu koja je, poslije nekoliko puta vraćanja na dopunu istrage, konačno potvrđena.