
Podgorička policija pronašla je i uhapsila V.M. zbog snimka koji se pojavio na društvenim mrežama na kojem on sa fantomkom na glavi upućuje prijetnje i vrijeđa više lica među kojima Predsjednika države, Predsjednika Vlade, Glavnog specijalnog tužioca i direktora Uprave policije.
Preporučeno
V.M. je uz krivičnu prijavu sproveden dežurnom tužiocu radi saslušanja u svojstvu osumnjičenog.
„Nadležni tužilac se izjasnio da se u radnjama ovog lica stiču bitni elementi krivičnog djela napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti i krivičnog djela ugrožavanje sigurnosti“, stoji u saopštenju Uprave policije.
Na društvenim mrežama pojavio se snimak muškarca koji uz psovke i vrijeđanje prijeti predsjedniku države, Milu Đukanoviću, direktoru Uprave policije Veselinu Veljoviću i glavnom specijalnom tužiocu Milivoju Katniću da će ih ubiti ako ne puste Ranka Radulovića, Erogrna Brajovića i Igora Vukotića.
Na snimku, u koji je Standard imao uvid, muškarac sa fantomkom, koji se predstavlja kao Vlatko Milatović, tvrdi da je plaćeni ubica i iznosi niz uvreda na račun Veljovića, Đukanovića i Katnića, a kasnije i na račun premijera Duška Markovića.
“Prigušivač ili snajper će da ti radi. Ja sam Srbin i ima krst da mi ljubiš smradu”, govori muškarac koji se kasnije na snimku i predstavio.
U jednom trenutku, ovaj muškarac vadi i polini organ i ponovo ponavlja prijetnje i psovke upućene pomenutim državnim funkcionerima.












