
Državljaninu Srbije Kostadinu Vujičiću (26) iz Vrbasa sutkinja za istragu Višeg suda u Bijelom Polju, Sanja Konatar, danas je odredila pritvor do 30 dana zbog sumnje da se bavio krijumčarenjem droge.
Preporučeno
Sutkinja Konatar je postupila po naredbi za sprovođenje istrage Višeg državnog tužioca, jer se državljanin Srbije osnovano sumnjiči da je počinio predmetno krivično djelo. U rješenju za određivanje pritvora navedeno je da postoji opasnost od bjekstva jer je strani državljanin.
Kako nezvanično saznajemo, okrivljeni je kod tužioca rekao da je predmetnu drogu namijenio za svoje potrebe, a nikako za prodaju.
Službenici granične policije preksinoć oko 20,30 časova na Graničnom prelazu Željeznička stanica Bijelo Polje, prilikom izlaska iz Crne Gore, izvršili graničnu provjeru putnika u međunarodnom vozu koji saobraća na relaciji Bar – Beograd.
“Tom prilikom kod putnika K.V. je pretresom pronađeno jedno veće pvc pakovanje u kojem se nalazila tamnozelena materija za koju se sumnja da je opojna droga marihuana tipa skank, težine 1.054 grama. Skank se nalazio u koferu ovog lica.K.V. je nakon pronalaska droge lišen slobode a skank će biti upućen u Forenzički centar radi vještačenja”, stoji u saopštenju UP.












