Socijaldemokrate Petnjice će preuzeti određene mjere kako bi se na pravi način, kroz kvalitetne turističke programe, realizovale aktivnosti u cilju adekvatne valorizacije naših turističkih potencijala, da bismo kroz dalji razvoj seoskog turizma omogućili posjete i domaćim i stranim turistima, rekao je Sadat Adrović, kandidat na listi “Socijaldemokrate – Ivan Brajović – Dosljedno za Petnjicu”.
“Petnjica ima nevjerovatan potencijal za razvoj turizma koji bi u značajnoj mjeri mogao doprinijeti i ekonomskom razvoju našeg kraja, za šta su neophodne investicije u infrastrukturu i veća promocija turističkih lokaliteta”, kazao je Adrović.
On dodaje i da područje Bihora obiluje značajnim prirodnim ljepotama.
“Mnoštvo planina, ekološka i zdrava sredina mogu biti privlačni za domaće i strane turiste. U Petnjici se nalazi jedan od najstarijih istorisjkih spomenika u našoj državi – Petnjička džamija. Tvrđava Bihor, Arheloško nalazište Torine, vodopad Bratimin vir, samo su neke od turističkih atrakcija ovog kraja koje su još uvijek nevalorizovane”, objašnjava Adrović.
Takođe, kako kaže, osim drvnog potencijala u šumama ovog područja i dalje egzistira veliki broj raznih vrsta divljači što je izuzetno pogodno za organizovanje planinskog i lovnog turizma.
“Planinski vijenci posjeduju i izuzetne prostore pogodne za razvoj zimskog turizma, izgradnju odmarališta i ski liftova, jer smatramo da je to značajan potencijal razvoja ovog kraja. Smatramo da je potrebno uložiti dodatni napor u razvoj turizma podsticanjem domaćih i stranih investicija, kreiranjem dobrih marketinških programa, što bi doprinijelo i većem ekonomskom prosperitetu”, ističe Adrović.
Prema riječima Adrovića organizacija festivala, izrada suvenira i otvaranje muzeja i suvenirnica, kao i otvaranje pansiona obogatilo bi kulturni i turistički sadržaj, a i omogućila bi se dodatna promocija atraktivnih lokaliteta i potencijala Petnjice.
Preporučeno
“Kreiranjem jedinstvene turističke ponude koja bi objedinjivala cjelokupnu ponudu bihorskih sela, a uz smještaj podrazumijevala i niz pratećih sadržaja i domaću radinost lokalnog stanovništva, privukli bi se turisti ali i postigla dobit za cio biorski kraj.
Socijaldemokrate prepoznaju turizam kao značajnu oblast za razvoj naše opštine, mi nudimo konkretna rješenja, a na listi imamo pouzdane, stručne i ljude od riječi, stoga pozivamo građanke i građane da 26.novembra daju glas za listu broj 4 i ukažu nam povjerenje, koje ćemo se truditi da u narednom četvorogodišnjem mandatu opravdamo”, zaključuje Adrović.












