On je naveo da su vođeni iskustvima u drugim opštinama, na takvu opasnost upozoravali više puta, te da je država dužna da obezbijedi uslove kako se ne bi narušavao ustavno-pravni poredak.
U Budvi je evidentno da je, kako kaže, neko nakon četiri izborna procesa uspio da sastavi većinu.“Mislim da je to trebalo da zadovolji apetite svakog građanina Budve i svakog političkog subjekta. Međutim, vidjeli ste da neko smatra da ima pravo da, bez obzira ako neko formira određenu većinu, da ne dozvoli održavanje te sjednice. Neko jednostavno nije htio da dozvoli da se imenuje novi predsjednik Skupštine i i konstituiše vlast i odblokira se funkcionisanje opštine Budva”, kazao je Anđušić.
To je, kako navodi, nastavak jedne opasne prakse. Pojašnjava da bi dešavanja u Budvi, kada bi se preslikala na Podgoricu, značila da je DPS blokirao formiranje vlasti u Podgorici.
“To da je preslikana situacija značilo bi da je u Podgorici DPS, koji je dobio 30 odsto podrške građana, kao odbornička većina blokirao formiranje vlasti i izbor Saše Mujovića za gradonačelnika”, saopštio Anđušić.
On je kazao da je država u Budvi i svim drugim opštinama, gdje smo imali slična dešavanja, morala da pokaže snagu.
Preporučeno
“Jedna opasna praksa koja ne znam u finalu dokle će da nas dovede”, poručio je Anđušić