“Iako je jedna strana isključiva i kategorično tvrdi da su razgovori završeni, apelujemo da se razgovori nastave i dođe do dogovora. Ne treba propuštiti priliku da se između državnotvornih subjekata grade zdraviji politički odnosi i pristupi koji vode ka većoj transparetnosti i odgovornijim javnim politikama, uz snažnije uključivanje građana”, navodi u saopštenju.
“Proteklih dana naši su osnivači i članovi na lokalnom i državnom nivou, kao slobodni i samosvjesni građani, pokušali, na različite načine, poduprijeti stvaranje jedinstvenoga suverenističkog bloka na Cetinju. Građanska inicijativa “21. maj” nastaviće da insistira na zajedništvu i saradnji demokratskih i reformističkih snaga. Nadamo se da na Cetinju nećemo svjedočiti bilo kakvom političkom oportunizmu. To bi bio potpuni poraz belvederskih događaja koje su sve državotvorne stranke na Cetinju snažno involvirale u svoju političku ponudu prema građanima Cetinja”, saopštila je Borilović.
Preporučeno
“Takođe, očekujemo da suverenističke državotvorne partije istu principijelnost koju su zastupali u međusobnim razgovorima na Cetinju, pokažu i na državnom nivou, kako pri izboru nove Vlade a posebno kod izbora novog predsjednika Skupštine Crne Gore. Korektno je da snagu svojih partija i broj osvojenih glasova uzmu i tada u obzir”, zaključila je.















