DANAS O MANJINSKOJ VLADI: GP URA se sastaje sa opozicionim partijama

DANAS O MANJINSKOJ VLADI: GP URA se sastaje sa opozicionim partijama

Standard

16/03/2022

11:39

Predstavnici Građanskog pokreta URA sastaće se danas u 14 sati sa predstavnicima Demokratske partije socijalista, Socijaldemokratske partije, Socijaldemokrata, kao i predstavnicima partija manje brojnih naroda, povodom formiranja manjinske vlade, saznaje Standard.

Tema sastanka, između ostalog, biće sastav Vlade i kadrovska rješenja, kao i to da li će u Vladi participirati SD i SDP, odnosno da li će manjinska vlada imati podršku aktuelne parlamentarne opozicije.

Ovih dana očekuje se da mandatar Dritan Abazović predloži novu manjinsku vladu, a iz opozicije sugerišu da je neprihvatljivo da SNP ima dominantnu ulogu u toj vladi.

Po planu koji je juče predstavljen suverenističkim strankama, SNP-u Vladimira Jokovića bi pripalo pet ili šest ministarskih funkcija na ključnim pozicijama uključujući i dio bezbjednosnog sektora kao i funkcija predsjednika parlamenta.

Za lidera SD-a Damira Šehovića je problematično da su vrednija pet poslanika SNP-a sa proruskom ideološkom profilacijom od pet poslanika građanskih partija SD-a i SDP-a. On je na jučerašnjem sastanku mandataru za sastav vlade Dritanu Abazoviću kazao da je za SD, ali i ostale suverenističke stranke prioritet potpisivanje konkretnog političkog sporazuma o manjinskoj vladi, ali da je apsolutno neprihvatljivo da u novoj izvršnoj vlasti dominira ”proruski i vučićevski SNP”.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X