Delegacija SDP u BiH: Nema izgradnje pravednog društva sa snagama koje vuku natrag u devedesete

Delegacija SDP u BiH: Nema izgradnje pravednog društva sa snagama koje vuku natrag u devedesete

Standard

10/07/2021

18:15

Na sastanaku članova Socijaldemokratske partije BiH i Socijaldemokratske partije Crne Gore koji je danas održan u Parlamentu Federacije Bosne i Hercegovine, iskazana je puna spremnosti za dalje jačanje prijateljskih i dobrosusjedskih odnosa dvije zemlje, kao i međusobne podrška dviju partija, kao ključnih građanskih snaga, saopšteno je iz SDP-a.

– Budućnost obje zemlje je u EU, a budućnost BiH je i euroatlanstka integracija u NATO savez i na tom putu je neophodno uraditi dodatni napor kako bi se osnažili integracioni procesi – istakli su predstavnici SDP BiH Irfan Čengić, zastupnik u Parlamentu FBiH, Malik Garibija član Glavnog odbora SDP BiH, i Draginja Vuksanović Stanković, poslanica u Skupštini Crne Gore, Adis Balota, potpredsjednik SDP i Mirko Stanić, šef Medijskog tima.

Istaknut je značaj izgradnje društva na građanskim, multietničkim, naprednim i evropskim vrijednostima, jer samo takve države mogu biti udoban dom za sve svoje stanovnike.

” Suočavanje sa prošlošću i sprječavanje rasta nacionalističkih i ekstremističkih ideologija je jedan od najbitnijih preduslova za tako nešto i zbog toga je i posjeta delegacije SDP Crne Gore organizovana u vrijeme sjećanja na srebreničke žrtve. Nema izgradnje uspješnog i pravednog društva sa snagama koje vuku natrag u devedesete i to mora biti jasno svima i u Crnoj Gori i u Bosni i Hercegovini”, navodi se u saopštenju SDP-a.

Na sastanku je zaključeno i da je potrebno intezivirati saradnju dvije zemlje u brojnim sektorima, sa posebnim naglaskom na turizam, inftrastrukturu i saobraćajnu povezanost i zajednički nastup dvije zemlje ka EU fondovima, kako bi se omogućio razvoj opština u obje države.

Izvor (naslovna fotografija): SDP

Ostavite komentar

Komentari (0)

X