Demokratska Crna Gora osvojila je jedno odborničko mjesto u Skupštini opštine (SO) Petnjica nakon ponovljenih izbora na biračkom mjestu Savin Bor, pišu Vijesti.
Preporučeno
Na izborima održanim 26. novembra, Demokrate su u Petnjici osvojile 84 glasa što nije bilo dovoljno za cenzus. Nakon ponovljenih izbora u Savin Boru, Socijaldemokrate će, umjesto četiri, imati tri odborničlca mandata dok će Demokrate u lokalnom parlamentu predstavljati nosilac liste Albin Ćeman.
Na ponovljene izbore u tom biračkom mjestu izašlo je 136 od 276 upisanih birača, a za DPS je glasalo 102, dok su Demokrate imale 19 glasova. Za partiju Alekse Bečića na tom biračkom mjestu 26. novembra glasalo je pet birača.
Socij aldemokratslcu partiju (SDP) podržalo je četvoro birača, Bošnjačku stranku tri, Socijaldemokrate (SD) sedam, dok Socijalistička narodna partija (SNP), Pozitivna Crna Gora i Bošnjačka Ćeman demokratska zajednica nijesu imale glasova.
Izbori su ponovljeni nakon što je Ustavni sud poništio odluku Opštinske izborne komisije (OIK). Ističući da su mandat uzele vladajućoj koaliciji, Demokrate su ocijenile da su time potvrdile “nastavak prodora u biračko tijelo vladajućih partija.
“Nema te računice koja može spasiti DPS od poraza na predstojećim izborima. Dovoljno je da u svakoj opštini oslabe kao u prethodnih sedam, a nema sumnje da će sunovrat biti još izraženiji, i njihovoj trode-cenijskoj vladavini je došao kraj”, poručili su oni.












