DF: Kroz usta Katnića se vratila 1948. godina, Stanković da reaguje

DF: Kroz usta Katnića se vratila 1948. godina, Stanković da reaguje

Standard

08/11/2017

12:20

Nakon današnjih prijetnji advokatima odbrane skandaloznog ponašanja SDT – a Milivoja Katnića javno pozivamo Ivicu Stankovića da najzad “stisne petlju” i shodno Zakonu o tužilaštvu odredi se prema brutalnim zloupotrebama njegovog Ciska Kida, saopšteno je iz Demokratskog ronta.

Nakon današnjih prijetnji advokatima odbrane  skandaloznog ponašanja SDT – a Milivoja Katnića javno pozivamo Ivicu Stankovića da najzad “stisne petlju” i shodno Zakonu o tužilaštvu odredi se prema brutalnim zloupotrebama njegovog Ciska Kida, saopšteno je iz Demokratskog ronta.

 

Iz tog političkog subjekta su naveli da crnogorska javnost već nedjeljama uživo posmatra kako “Milivoje Katnić svojim prijetnjama i ispadima bezuspješno pokušava da ukloni tragove saradnje sa njegovim svjedokom saradnikom u montiranju ove tužilačke sprdnje koja dobija oblik institucionalne šizofrenije”.

Iz DF-a su ocijenili da je prvo Milivoje Katnić saopštio da državni udar još uvijek traje, da se na Zlatiboru  nalazi 300 komandosa GRU – a, da je spisak osumnjičenih dugačak i da su svi krivi, ali da nema dokaza, da će advokatima iz Srbije oduzeti licencu za rad u CG, do završnog, kako kažu, mentalno tužilačkog klimaksa.

“Saopštio je i da su advokati odbrane učestvovali u organizovanju državnog udara i prikupljanju dokaza za sudski proces. Tako se danas kroz usta Milivoja Katnića, 1948. godina i zvanično vratila u CG, jer je specijalni državni tužilac sebi dao za pravo da u svakom trenutku širi spisak osumnjičenih, izriče prijetnje i kletve advokatima odbrane, i svakodnevno siluje ZKP, a što mu nije strano, pred očima cjelokupne javnosti, al što je još gore i pred Ivicom Stankovićem”, rekli su iz DF-a.

DF poručuje da ukoliko se Ivica Stanković i nakon današnjeg, kako kažu, skandala Milivoja Katnića ne bude oglasio, onda će se glasine o tome da ga specijalni državni tužilac ucjenjuje pokazati sasvim tačne.

“Upravo se Milivoje Katnić hvali po tužilaštvu da zloupotrebljavajući mjere tajnog nadzora Ivicu Stankovića i advokata Radovana Mandića “ima za neki slučaj”. Milivoje Katnić šalje poruku Ivici Stankoviću i crnogorskoj javnosti da je u stvari on “capo di tuti capi” u crnogorskom tužilaštvu i da za svakog ko pokuša da mu se suprostavi ima kompromitujuću dokumentaciju i snimke”, kažu iz DF-a.

DF ističe da zato očekuju da ih VDT Ivica Stanković demantuje tako što će podržati predlog za izuzeće Milivoja Katnića, i lično on preuzeti da zastupa optužnicu u slučaju tzv. “ državnog udara” jer na to ima mogućnost.

“Da ne bude zabune, DF je već saopštio da o Milivoju Katniću ima bolje mišljenje nego o Ivici Stankoviću, ali ovdje se radi o principijelnom odnosu u zaštiti integriteta institucije tužilaštva koju je izgleda Katnić zarobio sa dva pištolja kojima vitla po tužilaštvu”, kažu iz DF-a.

Iz DF-a su istakli da ako Ivica Stanković nije u stanju da mu se suprostavi, dovoljno je samo da obavijesti crnogorsku javnost, a mi ćemo u skladu sa zakonima preduzeti sve da zaštitimo državu Crnu Goru od devijantnog ponašanja Milivoja Katnića. 

Ostavite komentar

Komentari (0)

X