Đeljošaj: Nudili su nam da zamijenimo GP URA u Vladi, zbog nesuglasica oko Cetinja

Đeljošaj: Nudili su nam da zamijenimo GP URA u Vladi, zbog nesuglasica oko Cetinja

Standard

15/12/2021

12:02

Lider Albanske alternative Nik Đeljošaj odgovarajući na novinarska pitanja nakon potpisivanja Memoranduma, kazao je da je nakon septembarskih događaja na Cetinju manjinskim partijama nuđeno da participiraju u Vladi, kao zamjena za GP URA.

”Nuđena su nam brda i doline. Mi razumijemo politički kontekst, da je to bio poziv kako bi manjinske partije i poslanici bili zamjena za GP URA, kako bi se ta partija udarila jer je bilo nesuglasica oko događaja na Cetinju. Mi imamo naš koncept i sebe ne vidimo kao zamjenu ni za koga, nego kao nekoga ko želi da sarađuje. Tako ćemo se i ubuduće ponašati”, kazao je Đeljošaj.

Iza te ponude je, kaže, stajala parlamentarna većina a sastanak je održan u Vladi.

Đeljošaj je istakao da su oni kao odgovorni ljudi i predstavnici svojih naroda prihvatili ruku saradnje i poslali poruku prvim članom Memoranduma da je potrebno pomirenje u Crnoj Gori.

”Treba da preuzmemo odgovornost i da zajedno koračamo ka zajedinčkom cilju a to je EU”, rekao je Đeljošaj.

Povezani članci

POTPISAN Memorandum – Abazović: Građanska i evropska Crna Gora ima na koga da se osloni, Joković: Otvaramo velika vrata, svi su dobrodošli

Ostavite komentar

Komentari (0)

X