Prethodno je ostavku podnio i njen zamjenik Raško Konjević. Danas su održane sjednice Predsjedništva i Glavnog odbora Socijaldemokratske partije.
Na današnjoj sjednici Glavnog odbora partije odlučeno je i da bude održan Kongres, na kojem će biti izabrano novo rukovodstvo.Iz partije su se zvanično oglasiti saopštenjem.
“GO SDP je donio odluku o održavanju Kongresa partije koji je statutarna obaveza i još više politička obaveza zbog nezadovoljavajućeg izbornog rezultata na parlamentarnim izborima održanim 30. avgusta.
Veći dio rukovodstva partije, imajući u vidu takve rezultate, podnošenjem ostavke je iskazao svoj odgovoran odnos koji je u duhu najviših demokratskih standarda.
Na Kongresu će biti izabrano novo partijsko rukovodstvo a svi funkcioneri partije će biti dio procesa održavanja Kongresa i raditi na daljem snaženju SDP-a, iskazujući akciono i političko jedinstvo u susret novim političkim izazovima koji očekuju Crnu Goru.
Partiju će do održavanja Kongresa voditi GO na čelu sa predsjednikom dr Izetom Bralićem”, navedeno je u saopštenju.
Na parlamentarnim izborima 30. avgusta SDP je osvojio dva mandata.
Preporučeno