Eraković Spajiću: Ovo je čist put u vođenje grčkog scenarija

Eraković Spajiću: Ovo je čist put u vođenje grčkog scenarija

Standard

24/12/2021

15:05

Poslanik DPS-a Jevto Eraković upozorio je danas tokom skupštinske rasprave o setu ekonomskih zakona ministra finansija i socijalnog staranja Milojku Spajiću da država nije berza, i da građani nisu akcije za kupoprodaju.

On je, tokom rasprave u parlamentu o Prijedlogu zakona o izmjenama i dopunama zakona o doprinosima za obavezno socijalno osiguranje, upitao Spajića zbog čega se nije pojavio na skupštinskom Odboru za zdravstvo da obrazloži ukidanje doprinosa.

Da li zato što ne možete pred stručnom javnošću da branite ovaj eksperiment? Vi ne možete da izađete iz uloge one osobe koju ste sami opisali: “Gledam samo da mi se poklope brojke, ostalo me ne zanima”. Ovdje se brojke ne uklapaju i neće se nikada uklopiti na ovaj način. Ovo što Vi radite je pokušaj finansijske alhemije. Ovo je čist put u vođenje grčkog scenarija. Sistem zdravstva ne trpi alhemije – istakao je Eraković.

On je upozorio građane na ono što se sprema zdravstvenom i finansijskom sistemu Crne Gore.

Ponavljam, još veću odgovornost za ovo snose oni koji podržavaju ove predloge nego predlagači – poručio je Eraković.

Povezani članci

Ostavite komentar

Komentari (0)

X