“Iako je Zakonodavni odbor konstatovao da Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o teritorijalnoj organizaciji Crne Gore i Predlog zakona o izmjenama i dopuni Zakona o Glavnom gradu nisu usklađeni sa Ustavom i pravnim sistemom, nova većina, naviknuta da nonšalantno gazi Ustav, anulirala je takvo mišljenje glasanjem na plenumu i tako potpuno obesmislila rad nadležnog Odbora, čime je poslata poruka apsolutne nebrige kako za javni, tako i za interes građana Zete”, kazali su iz pokreta koji su osnovali nekadašnji ministri Milojko Spajić i Jakov Milatović.
Smatraju da “namjera parlamentarne većine da se ogluši o zahtjeve građana Zete kada je u pitanju i teritorijalno razgraničenje”, najbolje govori koliko su inicijatori bili vođeni motivom da izađu u susret dugogodišnjim težnjama Zećana.
Preporučeno
” Međutim, ni ovaj potez neće pomoći parlamentarnoj većini, koja broji posljednje dane, da preko odstranjivanja građana Zete, zadrži političku prednost u Podgorici. Sve ove kalkulacije i namjere, kojima se izvrće ruglu kompletan pravni i politički sistem Crne Gore, imaće, srećom, uspjeha, taman koliko i nova parlamentarna većina koja nije dočekala ni 100 dana”, navode iz Evrope sad.














