“Nevjerovatno je da je bilo moguće izvesti ovaj nesvakidašnji kriminalni poduhvat a da to niko u međuvremenu nije primijetio”, ukazuje Građanska inicjativa “21.maj”.
Kako su dodali, osim što to upućuje na bezbjednosnu diskreditaciju značajne sudske ustanove, otvara se i niz pitanja vezanih za stanje deponovane robe, predmeta i dokumenata, kao i krivične odgovornosti lica koja su bila nadležna za nadzor i brigu o sudskom depou.
Preporučeno
“Konačno, ovaj sraman događaj samo potvrđuje u kojoj mjeri je potrebno da se u crnogorskom pravosuđu sprovedu radikalne reforme i istovremeno otvara pitanje beskompromisnog i urgentnog obračuna sa organizovanim kriminalom. To naravno, pored svih korjenitih tehničkih, institucionalnih i zakonodavnih promjena, ujedno zahtijeva pokretanje postupka reizbora sudija i tužilaca kao i dubinsku reviziju policijskih organa”, zaključuje se u saopštenju.













