-Naša budućnost je Evropska unija i moramo ubrzati evropski put što će biti nemoguće ako ne postignemo kompromis do 12. decembra i ne izaberemo sudije Ustavnog suda, zato svi mi u Parlamentu i politici moramo doći do dogovora i time široko otvoriti vrata ubrzanom napretku ka članstvu Crne Gore u EU – istakao je Konatar.
Poslanik URE predlaže nekoliko načina kako bi se postigao dogovor:
“1. Podržavamo stav predsjednice Venecijanske komisije, najviših EU zvaničnika i naših međunarodnih partnera, što znači da na sjednici Skupštine Crne Gore 12. decembra izaberemo svih 4 sudija i time kompletiramo Ustavni sud.
- Dogovorimo datum prijevremenih parlamentarnih izbora koji bi bili u prvoj polovini naredne godine.
- Kompletirani Ustavni sud bi se po hitnom postupku izjasnio o ustavnosti Zakona o predsjedniku.”
On je iskazao uvjerenje da je ovo konsenzus i rješenje u kome “svi dobijaju ponešto, a niko ne dobija sve.2
Preporučeno
-Ovo je rješenje gdje nema pojedinačnih pobjednika, već je pobjednik društvo i naša evropska budućnost. Dakle, bez ucjena sa bilo koje strane, ako pokažemo minimum odgovornosti dogovor je blizu, a politički dogovor u interesu građana je naša obaveza, jer Crna Gora mora naprijed.- poručio je Konatar.














