LP će glasati protiv Vlade Zdravka Krivokapića

LP će glasati protiv Vlade Zdravka Krivokapića

Standard

01/12/2020

13:02

Predsjedništvo Liberalne partije na elektronskoj sjednici koja je održana danas izgasalo je prijedlog da Liberalna partija neće podržati izbor 42. Vlade mandatara Zdravka Krivokapića u Skupštini Crne Gore na sjednici zakazanoj za 2. decembar. Predsjedništvo je odluku uputilo poslaniku LP koji neće glasati za ovakav sastav i koncept Vlade.

“U obrazloženju odluke navodi se da neće LP pružiti podršku zbog samog sastava buduće Vlade, njenih  konstituenata i njihovih programa koji su dominantno protiv suverene i nezavisne Crne Gore, zbog toga što je diskriminatorska po svim osnovama, nema pripadnika manjinski naroda pa ni većinski crnogorskog naroda u njenom sastavu. Predloženi predsjednik i Vlada ruše ustavni koncept Crne Gore kao multietničke i građanske, sekularne i antifašističke države”, navode u saopštenju.

Liberalna partija dosljedno će se držati toga puta, a ako vrijeme pokaže drugačije, da Vlada nema namjeru da ruši Crnu Goru kao suverenu i nezavisnu državu i njen građanski koncept, te da nema namjeru da skreće sa evroatlanskog puta, LP će biti veoma kooperativna i spremna da podrži sva predložena liberalno-demokratska akta Vlade, koja su na takvom, procrnogorskom i proevroatlanskom fonu.

Predsjedništvo je na sjednici podržalo i izbor Jelene Marković, v.d. predsjednice Opštinskog odbora LP Nikšić za članstvo u Predsjedništvo LP, a na prijedlog predsjednika Popovića.

Izvor (naslovna fotografija):-Nastavićemo da djelujemo na taj način sa ovim zahtjevom, uvjereni da to može doprinijeti većoj sigurnosti novinara u društvu

Ostavite komentar

Komentari (0)

X