To je Milović istakao u gostovanju na A Plus televiziji.
“Vašington koliko znam ne pravi probleme oko ulaska koalicije Za budućnost Crne Gore u vladu ukoliko su spremni da poštuju opredeljenje Crne Gore i principe spoljne politike i ukoliko su spremni da se odrede jasno prema sukobu koji imamo u Ukrajini. Vjerujem da koaliciji Za budućnost Crne Gore je to prihvatljivo, to su poslije sastanka i rekli. Samo treba da vidimo da se dogovorimo oko raspodjele mandata kome što pripada i vjerujte dobićemo stabilnu vladu – rekao je Milović.
Kazao je i da je zagovornik da se sa koalicijom “Za budućnost Crne Gore” razgovara ako su spremni, da poštuju strateška opredjeljenja i da ne otvaraju regionalne probleme.
Preporučeno
“Ne treba narod oko toga da zabavljamo i opterećujemo. Treba da formiramo stabilnu i proevropsku vladu i rješavamo probleme građana. Iskreno se nadam da će novu vladu činiti Pokret Evropa sad, Za budućnost Crne Gore i Demokrate uz učešće manjinskih stranaka. To treba da bude kostur i stub stabilne i jake vlade uz poštovanje principa koje smo prezentovali – rekao je Milović.












