“Jedini koji u ime i za račun naroda ima mandat da poziva Vladu na odgovornost i podnošenje računa povodom radnji koje preduzima jeste Parlament. Ipak, očigledno je da Crna Gora trenutno ne proživljava kulturu parlamentarnog dijaloga i nadzora, već se nalazimo u alarmantnoj situaciji da Vladu koja uništava ustavno-pravni sistem Crne Gore nema ko da kontroliše, jer se takvo njeno ponašanje odigrava pod kišobranom Skupštine Crne Gore.
Džaba parole o kontrolnoj funkciji Skupštine, od strane njenog Predsjednika koji postaje zastavnik njene deparlamentarizacije, i koji umjesto da otvori kolegijume za javnost kao što je to uradila prethodna većina, puni novinske stupce izjavama o neophodnosti kontrole rada Vlade a u suštini radi sve da potpuno uništi kontrolnu ulogu Parlamenta.
Preporučeno
Ipak, vladajuća većina na ovaj način, ne obračunava se sa Demokratskom partijom socijalista ili bilo kojom drugom partijom. Ovdje je riječ o obračunu sa građanima koji imaju pravo da dobiju podatke od svojih izabranih predstavnika, pogotovo kada je riječ o važnim životnim pitanjima kakvo je pitanje pandemije virusa Covid-19”, saopštio je Ivan Mitrović, poslanik DPS-a u Skupštini Crne Gore.











