
Miloš Nikolić iz Demokratske partije socijalista, rekao je da je ta partija ostvarila ubjedljive i apsoliutne pobjede na Žabljaku i Šavniku. Takođe, on kaže da je sigurno da će DPS sa koalicionim partnerima u najmanju ruku osvojiti vlast u Podgorici.
Preporučeno
Izvjesno je da je DPS, kako kaže Nikolić, u koaliciji sa njihovim tradicionalnim partnerima ostvarila ubjedljivu u Bijelom Polju.
Prema njegovim riječima, sada je već izvjesno da će DPS biti nova centralna snaga u Kolašinu, u gradu gdje je do sada vlast vršila opozicija.
“Današnji izbori u 11 opština moguće da će predstavljati najbolji izborni rezultat DPS-a u proteklih nekoliko godina. Što se tiče situacije u Podgorici, na osnovu 55 odsto obrađenih glasova, DPS ima apsolutnu pojedu i 32 mandata”, rekao je Nikolić, dodajući da će sačekati da se sve izbroji kako bi odgovorno građanima saopštili rezultate izbora.
“Ono što je sigurno jeste da, sa koalicionim partnerima, u najmanju ruku, vlast DPS u Glavnom gradu ne može doći u pitanje”, zaključuje Nikolić.












