
Ministar vanjskih poslova Srđan Darmanović kazao je danas da Crna Gora još uvijek čeka odgovor Srbije u vezi sa optuženom Brankom Milić koja se nalazi u ambasadi te zemlje u Podgorici.
“I dalje čekamo odgovor Srbije na upit o Branki Milić. Vjerujemo da Srbija neće ući u tu zonu da štiti bjegunca od pravde. Do sada je sve urađeno u skladu sa diplomatskom komunikacijom, ali vidjećemo, svako rješenje ima svoje posljedice”, kazao je Darmanović odgovarajući na pitanja novinara nakon sastanka sa ministrom za Evropu i vanjske poslove Albanije Ditmirom Bušatijem.
Optužena u slučaju pokušaja terorizma na dan izbora 2016. Branka Milić nalazi se u ambasadi Srbije u Podgorici već skoro mjesec. Razlog što se Milić odlučila na bjekstvo u ambasadu je što joj je sudija Suzana Mugoša ponovoodredila pritvor.
Milić se više puta obraćala javnosti iz ambasade a između ostalog je poručila da “nakon torture i nezapamćenih poniženja koja je doživjela tokom suđenja nema više šta da traži u sudnici Višeg suda u Podgorici”.
Ona je rekla da se u sud neće vraćati i da niko od nadležnih iz Srbije s njom nije pričao o eventualnom izručenju.
Preporučeno
B.K.












