Odbor DPS Prijestonice: Neće proći na Cetinju da kažnjavate antifašiste, a veličate četnike

Odbor DPS Prijestonice: Neće proći na Cetinju da kažnjavate antifašiste, a veličate četnike

Standard

14/05/2021

12:07

Najava da će protiv nastavnice istorije u OŠ ‘Lovćenski partizanski odred’ Sanje Vujović biti pokrenut disciplinski postupak zbog navodne zloupotrebe učenika u političke svrhe time što su učestvovali u programu obilježavanja Dana pobjede nad fašizmom, konačno pokazuje pravo lice nove ‘crnogorske demokratije’, oličene u ideološkim sljedbenicima fašista – Draže, Baja, Pavla i popa Mace, saopšteno je Odbor DPS-a Prijestonice.

“I dok se slobodarski svijet ujedinjuje i staje na put povampirenom fašizmu, crnogorska vlast pokušava da pljune po herojima sa Pljevalja, Kupresa, Vilića Guvna, Neretve i Sutjeske. Po besmrtnim herojima Lovćenskog partizanskog odreda, Prve i Četvrte proleterske. Po onih 5.000 boraca i 1.400 poginulih. Po 49 narodnih heroja i po Gradu heroju!

Ovoga puta im jasno i glasno poručujemo da neće proći! NO PASARAN! Cetinje će uvijek, kao i do sada, nastaviti da poštuje sve velike žrtve narodnooslobodilačke borbe koje su nas dovele do pobjede i slobode. Bilo je i ostaće slobodarsko i antifašističko”, navodi se u saopštenju.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X