Opozicija ne dolazi na glasanje o budžetu

Opozicija ne dolazi na glasanje o budžetu

A. Omeragić

07/02/2025

16:58

Partije parlamentarne opozicije neće doći na sjednicu parlamenta na kojoj će se glasanju o predlogu budžeta za ovu godinu, saopšteno je portalu Standard iz DPS-a. Poslanici bi danas trebalo da glasaju o budžetu.

Kako je kazao naš izvor, parlamentarna opozicija ne namjerav da sprečavaju vladajuću većinu da glasa o državnoj kasi.

“Ne ide da mi, kao državotvorna stranka, lomimo inventar po Skupštini… Niko nije osporavao potrebu da se usvoji budžet, nego samo nijesmo željeli da pristanemo na vještački forsiranu dilemu – budžet i pare ili Ustav i demokratija. Jer kod njih (većine) nije moglo i jedno i drugo”, kazao je naš sagovornik.

Podsjetimo, većina poslanika opozicije kažnjenja je mjerom udaljenja sa sjednica zbog kršenja poslovnika i blokade parlamenta, ali mogu prisustvovati glasanju.

Izvor (naslovna fotografija):FOTO: SKUPŠTINA CG

Ostavite komentar

Komentari (0)