
Vlada Crne Gore na čijem je čelu Duško Marković nikad neće s pendrecima ući u crkve, pa ni onda kad Mitropolija crnogorsko-primorska služi parastos ratnom zločincu Draži Mihailoviću, ali će zato mijenjati zakone, pa će neko zbog toga krivično odgovarati.
Preporučeno
Tako je Marković, tokom Premijerskog sata u Skupštini, prokomentarisao parastos koji je Mitropolija juče služila četničkom vojvodi u Herceg Novom, povodom 72 godine od njegove smrti.
Marković je jasan – to su blam i bruka crkve.
“To vrijeđa ljude koji su hiljadu godina stvarali ovu državu. Neko je pokušao da nas natjera da sa pendrecima i u uniformama uđemo u crkvene odaje i spriječimo taj sraman čin. Nikada to neće uraditi Vlada na čijem sam čelu. To je ckrvena imovina, ali je to blam i bruka za crkve. Nećemo izlaziti s pendrecima nego ćemo mijenjati zakone pa će neko krivično odgovarati za takva djela”, poručio je Marković.
Skup u Herceg Novom na kraju je prošao mirno jer su antifašisti odustali od protesta.












