Čađenoviću, ti Vaši “umjetnici“ su članovi udruženja koje provocira međuetnički mir i sklad u Tivtu, organizovanjem manifestacija sa nacionalističkom ikonografijom i istim takvim pjesmama. Po sopstvenom priznanju, jedan od osnivača ove nacionalističke organizacije je militantni pop SPC Mijajlo Backović.
Upravo zahvaljujući ovim Vašim “umjetnicima“, gospodine Čađenoviću, Tivat sve više gubi svoju prepoznatljivu poziciju bisera crnogorskog turizma i postaje grad iz kojeg se šalju šovinističke poruke, izražava mržnja i netrpeljivost prema nacionalnim manjinama”, navodi Pavićević i dodaje:
“Vašim stavom o provokaciji koju ste nazvali umjetnošću, svrstali ste se odmah pored popa Backovića, u promotere, nacionalističkog udruženja čiji je cilj da poremeti građanski mir među stanovnicima različitih vjera i nacija. Očigledno Vam je tamo oduvijek i bilo mjesto.
Razlika između vas i nas je nepremostiva, mi baštinimo sve vjere, nacije i osjećaje pripadanja svakoj kulturi, i u tom duhu građanski dišemo. Predstojeće blage dane nećete uspjeti “obojati” nacionalizmom i grafitom. Svima nama koji ih slavimo želimo mir i radost u svakom domu, kao što smo željeli za svaki praznik radosti bilo koje druge vjere i nacije”, zaključuje on.
Preporučeno
Uz saopštenje iz DPS-a su poslali i kratak video.