“Na taj način bi se pokazala spremnost da želite da se ojača kredibilitet tog sistema. Ali, u Crnoj Gori kad neko pomene ostavku, to je odmah udar na porodicu. To nije njihovo, već su samo u određenom periodu imenovani na tu poziciju. Zato smo mi građani robovi unutar partijskih i koalicionih odnosa. Dosta stvari ne može da se riješi zbog toga”, kazao je Perić u emisiji “Klub A plus”.
Perić ocjenjuje da Crna Gora živi krizu vrijednosti, kulture, duha i intelekta, a da smo kao društvo preplavljeni mržnjom.“Njeni korjeni se moraju locirati, a političke elite sa svim tim manipulišu. Da je drugačije, debate bi vodili intelektualci, ne bi to bilo prepušteno mrežama. Uz svo poštovanje da se tamo može iskazati stav, što je nesporno”, ukazao je on.
Perić smatra da u Crnoj Gori je postoji nijedan kulturni obrazac koji bi građane branio od poplave prizemnosti.
“Drugačija mišljenja se ne poštuju. Živimo u dobu kad nešto što je drugačije treba uništiti i dehumanizovati”, rekao je Perić gostujući na Aplus televiziji.
Perić takođe smatra da je crnogorsko društvo u “devedesetima sa filterom”.
Preporučeno
“Ovo su prešminkane devedesete ili Matriks sa Aliekspresa. Treba nam preporod i da se suočimo sa sobom, da vidimo gdje smo u ekonomskom i infrastrukturnom razvoju i da probleme počnemo rješavati”, zaključio je Perić.