“Sama činjenica da se budžet ne može usvojiti i da se prelazi na privremeno finansiranje znači da država može da pokrije samo osnovne izdatke , dakle, naplanirani izdaci po osnovu povećanja zarada, penzija i socijalnih davanja su upitni”, istakla je ona.
Kako je dodala, u slučaju da privremeno finansiranje potraje, može doći do kašnjenja u isplati zarada, penzija i socijalnih davanja.“Poseban problem predstavlja to što svi kapitalni projekti moraju biti odloženi zbog nemogućnosti redovnog finansiranja. Ovo je snažni udar na ekonomski sistem u godini kada je planiran početak snažnog investicionog ciklusa. Pitanje je i šta će se desiti sa 375 miliona eura iz Programa rasta za zemlje Zapadnog Balkana, koliko je predviđeno za Crnu Goru”, kazala je Popović.
Upitno je i kako je dodala, “da li ćemo ovako neodgornim ponašanjem ostati uskraćeni za taj novac”.
“Opasnost od pogoršavanja kreditnog rejtinga, narušavanje napretka, diverzifikacije naše ekonomije, turizma, posebno i usporavanje procesa evropskih integracija su nešto što ni najveći neprijatelj ne bi poželio nekoj državi, a ne svojoj. I dragi srazmjerni penzioneri, i pored najave da ćete od 1. januara primati 450 eura, nažalost, neće se realizovati”, riječi su Popović.
Mišljenja je da opozicija nije dozvolila.
Preporučeno
“Važnije im je bilo da brane partijsku knjižicu i status zakonito penzionisane sutkinje Ustavnog suda. Mudro nema šta”, zaključila je Popović.