PzP: Ako se bez budžeta ne mogu vršiti plaćanja, kako je Spajić kupio dva aviona

PzP: Ako se bez budžeta ne mogu vršiti plaćanja, kako je Spajić kupio dva aviona

Standard

03/06/2021

14:22

Apsolutna je neistina ili apsolutno neznanje, a najprije zla namjera premijera i ministara koji preko medija svojih vladara iz sjenke, danima obmanjuju javnost da se bez usvojenog Predloga zakona budžeta ne mogu vršiti plaćanja iz budžeta, smatraju u Pokretu za promjene (PzP).

”Umjesto da se pokriju ušima i traže oprost od Parlamenta i građana Crne Gore zbog kršenja organskog zakona i neovlašćenog prelaska na privremeno finansiranje, premijer i ministri obmanjuju javnost i iznose neistine”, navode iz PzP-a.

Oni su upitali ako se bez usvajanja budžeta za 2021. ne mogu vršiti plaćanja, premije, subvencije, nabavke, kako je onda ministar finansija Milojko Spajić kupio dva aviona (bez motora) za 21 milion dolara.

”Kako je isti ministar uplatio četiri plus 15 miliona eura osnivačkog uloga za To Montenegro. Nijedan od tih troškova nije bio predviđen Zakonom o budžetu za 2020. godinu.

Zato poljoprivrednici neka svoje pare traže od ministra, koji ne želi da im uplati kako bi vršio neustavni politički pritisak na parlament da usvojimo najgori budžet u istoriji. Budžet kontinuiteta pogubne neoliberalne ekonomije Đukanovića i Vukotića”, poručuju iz PzP-a

Povezani članci

Ostavite komentar

Komentari (0)

X