Šaranović je reagovao na izjavu Radovanića da URA sigurno neće dati Ministarstvo vanjskih poslova onima koji nemaju stav o važnim državnim pitanjima.
“Imaju 6% podrške, a traže 51% Vlade. Ne ucjenjuju.Nijesu tražili MVP, pa se naknadno sjetili da sa njim uslove. Ne ucjenjuju. Podržali Lekića, ali neće da stave potpise. Ne ucjenjuju.Predložili dva koncepta Vlade koja su propala, a traže “kontrolni paket”. Ne ucjenjuju.Dali funkciju generalnog inspektora ANB izvršiocu teških krivičnih djela, gotovo kompletan sektor bezbjednosti predali DPS-u, a zabrinuti za bezbjednosni sektor. Ne šale se.
Preporučeno
Smatraju da vanjske poslove bolje vode oni koje su iz URA optužili za fašizam i saradnju sa sivim sektorom od nekog iz Demokrata. I ne šale se. Kažu da su u prethodne dvije godine vodili vanjske poslove, zaboravljajući da je u prvoj godini vanjske poslove vodio neko ko nije član URA, a posljednjih četiri mjeseca SDP. I ne lažu.Bravo Radovaniću”, kazao je Šaranović.















