SD: Cetinje uskoro dobija vlast, nastavili smo pregovore s DPS-om

SD: Cetinje uskoro dobija vlast, nastavili smo pregovore s DPS-om

Standard

18/12/2017

18:53

Socijaldemokrate su nastavile razgovore sa DPS-om o formiranju vlasti na Cetinju, saopšteno je iz te stranke.

Socijaldemokrate su nastavile razgovore sa DPS-om o formiranju vlasti na Cetinju, saopšteno je iz te stranke.

Oni su pripremili programsku Platformu na osnovu koje treba da funkcioniše buduća vlast u Prijestonici. 

“SD je pripremom programske Platforme, na kojoj smo prethodnih dana posvećeno i ozbiljno radili, dao svoj doprinos da Cetinje uskoro dobije novu koalicionu vlast, koja će raditi u interesu kako Prijestonice, tako i Crne Gore. Ovim putem želimo da poručimo da ćemo narednih dana i crnogorsku javnost upoznati sa njenim sadržajem”, navodi se u saopštenju.

Šef njihovog pregovaračkog tima je Damir Šehović.

Povezani članci

SD je ranije pregovarala i sa opozicijom koja im je ponudila sve funkcije samo da zajedno smijene DPS.

Mediji su takođe objavili da je uslov stranke Ivana Brajovića da sklope dogovor sa DPS-om da Aleksandar Bogdanović više bude gradonačelnik.

Dva mandata Brajovićevih Socijaldemokrata u prijestoničkom parlamentu su “tas na vagi” , jer DPS, iako je sa 16 mandata najjača partija, nema dovoljno za samostalno vršenje vlasti. Međutim, i opozicija, koja je ukupno osvojila 15 odborničkih mjesta, želi da dva nedostajuća glasa za preuzimanje vlasti nadomjesti od Socijaldemokrata.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X