SDP povodom uvreda profesora upućenih Vuksanović Stanković: Porazno da ovakve osobe mogu da priđu obrazovnim institucijama

SDP povodom uvreda profesora upućenih Vuksanović Stanković: Porazno da ovakve osobe mogu da priđu obrazovnim institucijama

Standard

09/02/2022

12:37

Najnoviji u nizu vulgarnih i opasnih napada na poslanicu Socijaldemokratske partije SDP Draginju Vuksanović Stanković došao je od VD direktora OŠ ”Marko Miljanov”, jedne od najznačajnijih podgoričkih osnovnih škola, ali i nastavnice muzičkog iz OŠ u Baru, saopšteno je iz ove partije.

“Postupci izvjesnih Predraga Burzanovića i Radmile Otašević su još jedni u nizu dokaza kakva je bila kadrovska politika odlazeće nacionalističke Vlade, pogotovo u oblastima za koje je bila zadužena Vesna Bratić. Upravo zbog ovakve sramne kadrovske politike u oblasti obrazovanja SDP je i pokrenula Inteprelaciju za smjenu Vesne Bratić koja je usvojena od strane poslanika u decembru 2021″, ističe SDP.

Kako su dodali, ovim primitivnim i nedoličnim ponašanjem treba da se bavi Tužilaštvo, kako se osobe sličnog mentalnog sklopa kao Burzanović i Otašević ne bi ohrabrivale da organizuju i opasnije aktivnosti protiv poslanice Skupštine Crne Gore.

“Porazno je da ovakve osobe mogu da priđu obrazovnim institucijama, a kamoli da ih vode, ali je na svima nama koji želimo građansku, evropsku, multinacionalnu i Crnu Goru pristojnih i časnih ljudi zadatak da poslije smjene ovakve Vlade nastavimo sa našom borbom. A Burzanović bi za početak mogao da nauči i riječi velikog Marka Miljanova čije ime nosi škola na čijem je čelu – da je čojstvo braniti drugoga od sebe i da prestane da bruka i sebe i instituciju na čijem je čelu”, zaključio je medijski pul SDP-a.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X