Skupština će ipak raspravljati o Zakonu o slobodi vjeroispovijesti u ponedjeljak

Skupština će ipak raspravljati o Zakonu o slobodi vjeroispovijesti u ponedjeljak

A. Tahirović

25/12/2020

15:04

Četvrta sjednica drugog redovnog (jesenjeg) zasijedanja Skupštine Crne Gore održaće se u ponedjeljak, 28. decembra. U prethodno utvrđenom dnevnom redu za ovu sjednicu, nije bilo rasprave o izmjenama Zakona o slobodi vjeroispovijesti. Kako Standard saznaje, poslaničkim klubovima stigao je zahtjev za dopunu dnevnog reda, sa tačkom o izmjenama i dopunama Zakona o slobodi vjeroispovijesti.

Kako je prethodno saopšteno iz Skupštine, utvrđeni dnevni red za četvrtu sjednicu obuhvatao je Predlog odluke o obrazovanju odbora za sveobuhvatnu izbornu reformu, Predlog odluke o izmjenama i dopunama poslovnika i Predlog Zakona o izmjeni zakona o radu.

Iako se očekivalo, na dnevnom redu nije bilo Zakona o slobodi vjeroispovijesti.

Ipak, izmjene i dopune ovog Zakona biće uvrštene kao tačka dnevnog reda za narednu sjednicu, saznaje Standard. Poslaničkim klubovima stigao je zahtjev za dopunu dnevnog reda.

Skupština će takođe raspravljati o predlozima finansijskih planova sa planovima rada za 2021. godinu nezavisnih regulatornih tijela i to: Agencije za elektronske medije, Agencije za elektronske komunikacije i poštansku djelatnost, Regulatorne agencije za energetiku i regulisane komunalne djelatnosti, Agencije za nadzor osiguranja i Komisije za trziste kapitala.

Na dnevnom redu biće i izbori i imenovanja.

Povezani članci

Podsjetimo, na društvenim mrežama za ponedjeljak se najavljuju patriotske auto-kolone i skup ispred Skupštine, u znak protesta prema najavljenim izmjenama ovog Zakona.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X