Standard saznaje: Stijepović nosilac liste, Vladan Vučelić drugi, s DPS-om u Podgorici Crnogorska i Pozitivna

Standard saznaje: Stijepović nosilac liste, Vladan Vučelić drugi, s DPS-om u Podgorici Crnogorska i Pozitivna

Standard

29/04/2018

13:02

Predsjedništvo Demokratske partije socijalista utvrdiće večeras konačnu listu za podgoričke izbore 27. maja.

Predsjedništvo Demokratske partije socijalista utvrdiće večeras konačnu listu za podgoričke izbore 27. maja.

Kako je Standard ranije javio, nosilac liste biće aktuelni gradonačelnik Slavoljub Stijepović, ali mu broj jedan ne garantuje još jedan mandat, već će stranka o šefu Podgorice odlučivati nakon izbora.

IMG 3183 wm

Povezani članci

Uprkos pisanju pojedinih medija da bi drugo mjesto moglo da pripadne Časlavu Vešoviću, poslije Stijepovića na listi će se naći ime šefa podgoričkog DPS-a Vladana Vučelića.

Na listi je, prema našim saznanjima, 60 odsto mladih ljudi i novih imena, koja su dokazana u svojim profesijama, jer DPS smatra da će takva lista garantovati realizaciju ambicioznog izbornog programa DPS za Podgoricu.

Od politčara koji su poznati široj javnosti, na listi su ministarka Dragica Sekulić i ministar Pavle Radulović, kao i poslanici Mihailo Anđušić i Miloš Nikolić.

Treće i četvrto mjesto pripada predstavnicima zakonodavne i izvršne vlasti, što znači da će na tim mjestima biti jedan ministar i jedan poslanik.

U prvom dijelu liste su nova lica, među kojima istaknute javne ličnosti i privrednici.

Sa po jednim kandidatom zastupljeni su i tradicionalni koalicioni partneri DPS, DUA, Liberali, BS, HGI, a kako saznajemo listu DPS ovoga puta podržala je i Crnogorska partija i Pozitivna Crna Gora.

Sjednica Predsjedništva DPS-a počinje večeras u 19 sati u zgradi stare Vlade u Podgorici.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X