
Povodom izjave kosovskog vicepremijera Envera Hodžaja da je u Hrvatskoj, Makedoniji i Crnoj Gori razgovarao o osnivanju pakta protiv Srbije, potpredsjednik Vlade Srbije Nebojša Stefanović kaže da treba vidjeti kako će se te zemlje odrediti.
Preporučeno
“Želimo da čujemo šta su to Srbija i srpski narod loše uradili da oni osnivaju pakt protiv Srbije i srpskog naroda”, izjavio je Stefanović za RTS.
On je rekao je da ta izjava predstavlja neprijateljski akt protiv Srbije i njenih građana i poziv na dodatnu nestabilnost u regionu.
“Oni prepoznaju da Srbija jača, da Srbija nije lak plijen i da nije zemlja koja će se samo sklanjati, povijati i puštati da sve ono što je protiv interesa naše zemlje”, rekao je Stefanović.
Prema njegovim riječima, te riječi dolaze danas kad je Srbija i ekonomski i politički snažnija i ima veću ulogu u svijetu i može policijski i vojno značajnije da zaštiti svoju teritoriju i svoj narod.
S obzirom na to da je Hodžaj o paktu protiv Srbije razgovarao u Crnoj Gori, Hrvatskoj i Makedoniji, treba vidjeti kako će se te zemlje odrediti, rekao je Stefanovic.
“Želimo da cujemo šta su to Srbija i srpski naord loše uradili da oni osnivaju pakt protiv Srbije i srpskog naroda”, istakao je ministar.
Kosovski vicepremijer Enver Hodžaj otkrio je zagrebačkom “Večernjem listu” detalje svog plana koji ima za cilj da u Hrvatskoj, Makedoniji i Crnoj Gori pronađe saučesnike za osnivanje pakta protiv Srbije.












