
Predsjednik Vlade Crne Gore, Duško Marković započeo je jutros zvaničnu posjetu Rumuniji gdje je doputovao na poziv predsjednice Vlade Vasilike Viorike Dančile. Premijeru je ispred sjedišta Vlade u Palati Viktorija priređen svečani doček uz najviše državne počasti, nakon čega su počeli zvanični razgovori dvoje premijera.
Nakon sastanka sa premijerkom, crnogorski premijer će razgovarati i sa predsjednikom Rumunije Klausom Vernerom Johanisom, saopšteno je iz Markovićevog kabineta.
{youtube}leRqzWN6o5Y{/youtube}
“Ključne teme razgovora predsjednika Vlade Crne Gore sa najvišim zvaničnicima Rumunije biće bilateralna saradnja, proces evropske integracije Crne Gore, posebno u kontekstu rezultata i očekivanja naše zemlje, partnerstvo u NATO-u te situacija u regionu i šire”, zaključuje se u saopštenju.
Predsjednik Vlade #CrnaGora Duško Marković započeo zvaničnu posjetu #Rumunija. Svečani doček uz najviše državne počasti priredila je premijerka @VDancila_PM U toku su razgovori premijera u četiri oka. VIDEO: https://t.co/aCkamAwvFB pic.twitter.com/IYzv6dFMIo
— Vlada Crne Gore (@VladaCG) April 3, 2019
Marković je kazao da je Crna Gora zahvalna Rumuniji na podršci u EU integracijama i ostvarenju crnogorske vizije razvoja.
Rumunska premijerka smatra da naša država može biti za primjer u regionu.
PV 🇲🇪 Duško Marković: #CrnaGora je zahvalna Rumuniji na podršci u #EU integracijama i ostvarenju naše vizije razvoja. PV 🇷🇴 @VDancila_PM: CG može biti za primjer u regionu #ZapadniBalkan. CG i region ZB su naš prioritet. pic.twitter.com/aQeZIfZkE5
— Vlada Crne Gore (@VladaCG) April 3, 2019
Preporučeno












