Vlahović: Američka reakcija na ubistvo Čarlija Kirka – lekcija za crnogorske političare, uključujući i lažnog evropejca Spajića

Vlahović: Američka reakcija na ubistvo Čarlija Kirka – lekcija za crnogorske političare, uključujući i lažnog evropejca Spajića

Standard

11/09/2025

12:03

Ozbiljnu i odgovornu reakciju iz Sjedinjenih Američkih Država povodom ubistva Čarlija Kirka treba da pročitaju naci-šovinistički i velikosrpski nacionalistički političari u Crnoj Gori, uključujući i lažnog europejca (premijera) Milojka Spajića, koji se nisu glaskali povodom nedavnih mučkih ubistava demokratskih političara u toj zemlji, napisao je na mreži Iks predsjednik Crnogorskog helsinškog odbora (CHO) i bivši ministar vanjskih poslova, Miodrag Vlahović.

,,Jedan od komentara iz SAD povodom ubistva Čarlija Kirka (za koji mislim da je ozbiljno i odgovorno reagovanje), a koji bi trebalo da pročitaju naci-šovinistički i velikosrpski nacionalistički političari u Crnoj Gori, uključujući i lažnog evropejca (premijera) Milojka Spajića – koji se, sljedstveno sopstvenoj isključivosti i ostrašćenosti, kao i manje ili više vidljivoj mržnji prema drukčijem mišljenju, svjetonazoru i identitetu, nisu glaskali povodom nedavnih mučkih ubistava demokratskih političara u toj zemlji”, napisao je Vlahović.

Izvor (naslovna fotografija):Miodrag Vlahović, Huan Fernandez

Ostavite komentar

Komentari (0)

X