“Dok u aktuelnom čvrstom zagrljaju sa Mandicem, SNP i sličnima kritikuju druge zbog saradnje sa Putinovom partijom od prije 15 godina ili, recimo, u pauzi pravljenja raznih tabela, mogu li nas stručnjaci iz PES-a prosvijetliti informacijom – zbog čega i dalje podržavaju tj. izigravaju poslugu Vranešu u Pljevljima”, upitao je Vujović.
Prema njegovim riječima, valjalo bi da nam evropejci iz PES-a kažu da nije možda ovo najnovije antidržavno vrijeđanje Dana nezavisnosti, od strane njihovog koalicionog partnera, neki novi evropski standard koji nas bliži tako željenom ĉlanstvu u EU, pa Vraneša, kako je naveo, zbog toga ne smiju smijeniti?“Kako to isto čine njihovi koalicioni partneri u HN, biće da sve ovo nije incident već koordinirana sistemska operacija, sa ciljem otvorenog ruganja najvećem prazniku u modernoj crnogorskoj istoriji. Time se svi oni zajedno zapravo rugaju državi koju na našu nesreću vode”, navodi se u saopštenju Vujovića.
Istako je da ne sumnja da u ime PES-a odgovore na ova pitanja, u pola dana ili noći, može dati npr. jedan od glavnih proruskih i anti NATO lobista u predvečerje našeg članstva u Alijansi.
“Iako znamo da je profesionalno zaokupljen vanjskom politikom i da ga trenutno najviše tangira izborni rezultat Viktora Orbana, ipak nije zgoreg da prokomentariše ovdašnjeg Vraneš dr Darija. A možda nešto o Vranešu da prozbori i višegodišnji DPS ambasador, dok post festum kontemplira o sakrivenim ruskim igračima tokom njegovog pregalaštva za uzvišene ciljeve. Razumni ljudi bi rekli da bi trebalo biti važnije i opasnije današnje razaranje države od nekadašnjih opstrukcija iz same vlasti, evo sve pod pretpostavkom da je ex ambasador u pravu”, naveo je Vujović.
Prema njegovim riječima, neće PES naravno mrdnuti protiv Vraneša. Nastaviće ponizno da mu služe kao što su mu nedavno izglasali Budžet.
Preporučeno
“Uviđavni su i korektni ovi iz PES-a prema partnerima – lakše je ipak po državi i 21.maju pljuvati iz komfora stabilnosti, punog buđelara”, zaključio je Vujović.















