Papin cilj je da ženama da više rukovodećih uloga u upravljanju Crkvom.
Brambilino imenovanje je postalo moguće na osnovu papine reforme osnivačkog ustava Svete stolice 2022. godine, koja je omogućila i laicima, uključujući i žene, da budu na čelu dikasterija i da postanu prefekti.Služba na čije čelo je postavljena Brambila, jedna je od najvažnijih u Vatikanu. Zvanični naziv je Dikasterij za institute posvećenog života i društva apostolskog života. Ta služba je odgovorna za svaki vjerski red – od jezuita i franjevaca, do manjih novijih pokreta.
Brambila, medicinska sestra, radila je kao misionarka u Mozambiku i vodila svoj red Konsolata od 2011. do 2023. godine, kada ju je Franjo postavio za sekretara Odjeljenja za vjerske redove.
Katolkinje obavljaju veliki dio crkvenog posla u školama, bolnicama i prenose vjeru budućim generacijama. Ali oni su se dugo žalile na drugorazredni status u instituciji koja dozvoljava sveštenstvo samo za muškarce.
Preporučeno
Međutim, tokom Franjinog papstva došlo je do značajnog povećanja procenta žena koje rade u Vatikanu, uključujući rukovodeća mjesta – sa 19,3 odsto 2013. godine, na 23,4 odsto danas. Samo u Kuriji procenat žena je 26 odsto.