Arsenal i Čelsi za istoriju evropskog fudbala

Arsenal i Čelsi za istoriju evropskog fudbala

Standard

09/05/2019

13:20

Liverpul i Totenhem će igrati u finalu Lige šampiona, a priliku da engleskom fudbalu podare i finale drugog po jačini evropskog takmičenja imaju Arsenal i Čelsi koji će večeras igrati revanše polufinala Lige Evrope. “Tobdžije” gostuju Valensiji, dok Čelsi na Stemford Bridžu dočekuje Ajntraht Frankfurt.

Liverpul i Totenhem će igrati u finalu Lige šampiona, a priliku da engleskom fudbalu podare i finale drugog po jačini evropskog takmičenja imaju Arsenal i Čelsi koji će večeras igrati revanše polufinala Lige Evrope. “Tobdžije” gostuju Valensiji, dok Čelsi na Stemford Bridžu dočekuje Ajntraht Frankfurt.

Ekipa Unaja Emerija je prvi meč u Londonu riješila u svoju korist (3:1), pa su u blagoj prednosti, ali sa Arsenalom se nikad ne zna. Obzirom na činjenicu da su u Premijer ligi izgubili šansu da se domognu Lige šampiona, ostala im je Liga Evrope kao jedini put ka najjačem takmičenju na Starom kontinentu.

Londonski tim se uzda i u iskustvo Emerija koji je tri puta dizao trofej LE kada je vodio Sevilju.

Jasno nam je kakvi moramo da budemo. Psihički jaki, s velikom motivacijom i ambicijom. Želim i da uživamo. Da ne budemo stegnuti. Volio bih da budemo čvrsti u defanzivi, a u napadu da koristimo baš svaku šansu i prostor koji dobijemo. Evropski trofej sam po sebi vrijedi mnogo. A kada donosi i plasman u Ligu šampiona, onda je još važniji. Sada mislimo samo na Valensiju“, rekao je Emeri u najavi meča.

Sa druge strane Valensija je za vikend deklasirala Uesku (6:2) u La Ligi i Mestaja spremno dočekuje Arsenal. Španska javnost raduje činjenica da je Valensija izbacila Arsenal u prethodna tri nokaut okršaja, pa i ovog puta očekuje reprizu. Zaostatak od dva gola tjera ekipu Marselina Garsije da od starta krene sa napadima.

Neophodna nam je pobjeda od 2:0 i zato smo primorani da napadnemo od starta. Ali bez obzira na rezultat iz prvog meča u Londonu, mi ćemo da igramo kao i do sada. Moraćemo i da se branimo. Uvijek balansiramo između dvije strane terena, pokušavamo na pravi način da napravimo dobru sitaciju. Bićemo oprezni s Arsenalom, jer je on jak u ofanzivi i u kontri“, jasan je Marselino.

I dok je Arsenal u prednosti u drugom polufinalu je sve otvoreno. Ajntraht je nekako preživio sve napade Čelsija u prvom meču i sa 1:1 dočekuje večerašnji okršaj. Glavno pitanje je da li momci Adija Hitera imaju dovoljno snage da podare svojim navijačima još jednu noć za pamćenje. Čelsi je prethodnog vikenda obezbijedio mjesto u Ligi šampiona prošle godine, ma će Maurisijo Sari sada sve snage usmjeriti ka osvajanju prvog trofeja u karijeri.

Zadovoljan sam što smo uspjeli da ostvarimo cilj i obezbijedimo mjesto u Ligi šampiona naredne sezone. Volio bih da se sada plasiramo u finale Lige Evrope, jer smo zaslužili da osvojimo trofej ove sezone. Neće biti lako, vidjelo smo to u prvom meču, moraćemo da igramo agresivno“, rekao je Sari.

Ajntraht je u Bundesligi doživio pravu katastrofu na gostovanju Bajer Leverkuzenu, ali je i u tom meču bilo jasno da Hiter misli samo na večerašnji revanš.

Ubjedljiv poraz u Leverkuzenu nije ostavio traga na ekipu. Imali smo vremena da ‘očistimo glave’ i ne sumnjam da ćemo večeras izgledati potpuno drugačije“, rekao je Hiter.

 

 

Ostavite komentar

Komentari (0)

X