Real je u duelu 28. kola došao do nova tri boda i sada sa utakmicom više ima tri boda manje od Atletiko Madrida.
Ponovo je heroj Zinedina Zidana bio Karim Benzema koji je postigao oba gola za kraljevski tim.
Benzema je u 20. minutu iskoristio dodavanje Tonija Krosa i sa ivice kaznenog prostora loptu poslao u mrežu za 1:0.
Deset minuta kasnije bilo je 2:0. Benzema je odlično natrčao na loptu u šesnaestercu Selte i još jednom zatresao mrežu.
Domaći su do gola došli u 40. minutu nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca Denisa Suareza koji je centrirao, a Santi Mina spremno u petercu dočekao loptu i matrirao Tiba Kurtou za 2:1.
Najbolju šansu u drugom poluvremenu imala je Selta i to u 83. minutu kada je iz slobodnog udarca Ijago Aspas pokušao direktno da šutira na gol, ali je pogodio stativu.
Preporučeno
Ipak, Real je bio tim koji je stigao do još jednog gola. Igrao se treći minut nadoknade kada je Marko Asensio pogodio za konačnih 3:1.












