Rukometašice Crne Gore su na Svjetskom prvenstvu. Nakon nevjerovatne drame u Nikšiću izabranice Pera Johansona su savladale Češku 25:23 i čekirale kartu za Japan.
A, nakon posljednjeg šuta Čehinja uslijedilo je veliko slavlje na parketu i tribinama.
“Izuzetno težak meč. Ponovo smo imali nekih loših perioda, a Češka nam je napravila žestoke probleme. Međutim, zadovoljni smo kako smo uspjeli da sve popravimo. Imali smo nekoliko šansi da ‘ubijemo’ utakmicu na vrijeme, ali smo bili pod nevjerovatnim pritiskom na kraju. Atmosfera je bila nevjerovatno. Hvala svima koji su došli, bili su fantastični“, rekao je selektor Johanson na engleskom, a onda se zahvalio publici na našem jeziku “Hvala, navijači“.
Đurđina Jauković bila je kratka.
“Hvala navijačima na nevjerovatnoj podršci. I pod pritiskom smo pokazali da smo pravi tim, tim lavlje srce. Ovo je najljepša noć u mom životu“, rekla je djevojka koja je igrala u svom gradu.
Crna Gora je u pojedinim momentima meča letjela. A, njena krila su Jovanka Radičević i Majda Mehmedović.
“U 20 godina karijere ovo mi je najdraža i najteža utakmica. Najdraža jer smo igrali pred fantastičnom publikom, Crna Gora je pokazala kako se bodri reprezentacija. Najteža je, jer smo svi u glavi znali da će biti jako teško. Plašila sam se, ali vjerovala do kraja. Još slađe je kada se pobijedi ovako na ivici“, rekla je Radičević.
Oduševljenje nije krila ni Mehmedović.
Preporučeno
“Srećna sam. U nekom slabijem sastavu smo dokazala da možemo i da vjerujemo u ovu ekipu. Ponosna sam što ova generacija ima još jedno veliko prvenstvo ispred sebe“, poentirala je Mehmedović.












