
Podgoričani u drebiju 3. kola Erste Superlige savladali Mornar sa 85:83
U vjerovatno najvažnijem meču u Superligi, košarkaši Budućnost Volija su savladali Mornar sa 85:83 u Baru i napravili veliki korak ka 1. mjestu pred plej-ofu.
U dvorani u kojoj su krajem januara doživjeli poraz koji ih je kasnije koštao gubitka 1. mjesta u ABA ligi pred doigravanje, Podgoričani su sami sebi zakomplikovali situaciju, ali su se izvukli i sačuvali pobjedu.
Nikola Ivanović je 15 sekundi prije kraja pogodio oba bacanja za 85:81, da bi pet sekundi kasnije Derik Nidam smanjio na 85:83.
Kajl Gibson nakon toga nije izveo loptu za predviđenih pet sekundi, pa je Mornar dobio šansu da pobijedi ili izbori produžetak, ali su je propustili Strahinja Mićović i Nidam.
U pobjedničkom timu je najefikasniji bio Ivanović sa 20 poena, a po 12 su dali Aleksa Ilić i Kajl Lendri.
Kod domaćih su odskočili Vukota Pavić sa 21 košem i devet skokova, a Nidam je imao 20 poena i po šest asistencija i izgubljenih lopti.
Preporučeno
U ostala dva meča 3. kola Erste Superlige, Sutjeska je na Cetinju savladala Lovćen sa 85:75, dok je Teodo na svom terenu bio bolji od Ulcinja (70:65).














