Prijateljski duel Crne Gore i Jermenije donio je dosta uzbuđenja, četiri gola i emotivnu večer za dvije mlade nade našeg fudbala. Ipak, kraj je donio i dozu razočaranja, jer su naši fudbaleri propustili šansu da upišu pobjedu na domaćem terenu, iako su imali rezultatsku prednost do 80. minuta.
Početak utakmice bio je šokantan za domaće navijače. Već u prvom minutu, nakon nesporazuma u defanzivnoj liniji, najprisebniji u šesnaestercu bio je Spercijan koji je bez problema savladao Popovića i donio ranu prednost gostima – 0:1 nakon samo 30 sekundi igre.Brz odgovor Crne Gore stigao je u 13. minutu. Vasilije Adžić, talentovani vezista Juventusa, postigao je svoj prvi gol u dresu A tima, i to u rodnom Nikšiću. Na odličan centaršut Vukčevića, Adžić je visoko skočio i precizno glavom zatresao mrežu – efektna realizacija u stilu iskusnog napadača.
Nakon toga, tempo je opao. Iako su oba tima pokušavala da uspostave ritam, do kraja prvog poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika.
Drugo poluvrijeme donijelo je bolju igru „Sokola“, a nagrada za trud stigla je u 52. minutu. Akciju su pokrenuli upravo oni koji su obilježili ovo veče – Adžić je sjajno „trivelom“ uposlio Osmajića, koji prosljeđuje loptu Raduloviću. On pametno propušta, a Andrija Bulatović natrčava i silovito pogađa za preokret – 2:1 i prvi gol u seniorskom dresu za mladog ofanzivca.
Djelovalo je da Crna Gora kontroliše dešavanja na terenu i da će mirno privesti meč kraju, ali su gosti izjednačili iz prekida. Ponovo Spercijan – ovoga puta iz slobodnog udarca. Lopta je preletjela živi zid, Popović ju je samo zakačio, ali nedovoljno da spriječi pogodak – 2:2.
Do kraja nije bilo mnogo uzbuđenja. Jermeni su imali još jednu priliku, ali su „Sokoli“ uz malo sreće sačuvali remi.
Preporučeno
Uprkos propuštenoj pobjedi, večer u Nikšiću ostaće upamćena po debiju i golovima dvojice mladih reprezentativaca koji bi mogli igrati važnu ulogu u budućnosti crnogorskog fudbala.