
London je domaćin Uefine konferencije o diskriminaciji u fudbalu, a i na njoj se pričalo o nedavno slučaju rasizma na meču Crna Gora – Engleska u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Generalni sekretar FSCG Momir Đurđevac istakao je da je Crna Gora “stavljena na stub srama zbog tri ili četiri idiota”, sedam dana nakon incidenata koji su se dogodili na stadionu pod Goricom.
On je naglasio da sudija nije prekinuo utakmicu, te da ni delegat Uefe nije čuo uvrede.
“Ne kažem da ih nije bilo. To je nekoliko idiota i zbog tri ili četiri idiota, Crna Gora je stavljena na stub srama“, kazao je Đurđevac.
#Montenegro, #Djurdjevac: “Razzismo? Qualche idiota, ci scusiamo” https://t.co/8HHcJL3eue
— Francesco Sessa (@fra_sessa) April 2, 2019
Kao što je već poznato evropska kuća fudbala je pokrenula istragu (odluka 16. maja) nakon prijave Fudbalskog saveza Engleske.
“Zbog svih nas i zbog medija, želio bih da se izvinim svima koji nose veoma loše utiske iz Podgorice i trebalo bi da pustimo inspektore Uefe da rade svoj posao bez pritiska“, kazao je Đurđevac koji se obratio “žrtvama rasizma”.
“Volio bih da opet dođu u Crnu Goru, da možemo da uživamo gledajući ih kako igraju, da ih dočekamo ovacijama. A, ako se dokaže da su vrijeđani u Crnoj Gori, to je bio akt nekoliko pojedinaca, nekoliko budala, za koje neće biti mjesta na našem stadionu“, zaključio je Momir Đurđevac.
Preporučeno












