
Etore Mesina je juče predstavljen kao novi trener Armanija iz Milana, potpisao je ugovor na tri godine, a osim trenerske funkcije biće zadužen za pojačanja. Italijanski trener se odmah bacio na posao i naciljao dva ozbiljna košarkaša, jednog sadašnjeg i jednog bivšeg igrača Fenerbahčea.
Điđi Datome i Bred Vonamejker glavne su želje Mesine ovog ljeta. Datome ima još godinu ugovora sa Fenerbahčeom, dok je Vonamejker završio prvu sezonu u NBA ligi sa Bostonom i u grad mode bi stigao kao slobodan igrač.
Gazeta Delo Sport piše da bi Datomeu kao Italijanu motiv bio da zaigra za Armani, dok Vonamejker želi da se vrati Evroligu kako bi dobio veću ulogu i eventualno se ponovo otisnuo preko bare.
I prethodnih godina je Armani na papiru imao jak roster, ogroman budžet, ali su rezultati izostali. Čelnici italijanskog giganta žele to da promijene, a nakon dovođenja Mesine krenuli su u formiranje sastava za narednu sezonu Evrolige.
Preporučeno












