Rags je bio u društvu svoje djevojke Rudi, s kojom ima i dijete, kada su izazvali sudar pri brzini od 260 kilometara na čas – iako je u tom dijelu grada ograničenje bilo 60. Takođe, Ragsu je izmjereno da je imao dva puta više alkohola u krvi od dozvoljenog u državi Nevada i zato se sada suočava sa kaznom od dvije do 20 godina zatvora. Takođe, tu je i nesavjesna vožnja koja je za posljedicu imala smrt ili fatalnu nesreću i za koju može da dobije od jedne do šest godina zatvora.

Rags je 2020. godine izabran od strane Rajdersa kao 12. pik na draftu, a gledajući njegove fotografije na Instagramu jasno se vidi da je veliki ljubitelj automobila i brze vožnje. Zvuči pomalo nevjerovatno, ali tamošnji sudija Džo Bonaventura rekao je za ESPN da u svojoj 16-godišnjoj karijeri nikada nije čuo za nesreću da je neko tolikom brzinom vozio automobil.
Navodno je vikao na policiju koja mu je uzimala izjavu, nije htio da im da krv (poslije je bio primoran), a u jednom trenutku je pokušao da istrgne infuziju iz ruku tražeći da ga puste kući. Njegova djevojka Rubi je, s druge strane, sarađivala sa policijom.

Poručila je da su njih dvoje bili u noćnom provodu i da su pili, ali da nije znala koliko je otac njenog djeteta popio. Takođe, prisjetila se da je Rags prije sudara rekao “Šta radi ovaj”, misleći na drugo vozilo, da bi se u tom trenutku dogodio udar u kom je Tina izgubila život.

Zanimljivo je da je Ragsov blizak prijatelj Roderik Skot svojevremeno izgubio život u saobraćajnoj nesreći, a sam igrač tvrdi da ne bi postao to što jeste da nije bilo pomenutog Skota. Upravo zbog toga i diže visoko tri prsta svaki put kada postigne tačdaun – jer je Skot svojevremeno nosio košarkaški dres sa brojem tri.
Preporučeno
Rags je prošle godine u maju dobio ćerkicu, a mnogi ga pamte i po tome što je tokom pandemije korona virusa davao novac za besplatne obroke onima kojima je to bilo potrebno.













