Novom pobjedom nad Portugalom (34:26), četvrtom u kvalifkacionoj grupi 4 najbolje rukometašice Crne Gore osigurale su i matematički plasman na EHF Euro u Češkoj, Poljskoj, Rumuniji, Slovačkoj i Turskoj i 20. veliko takmičenje od obnove nezavisnosti, a u nedjelju će protiv Farskih Ostrva (18 sati) imati priliku da ovjere prvo mjesto pred svojim navijačima, piše DAN.
Na gostovanju protiv Portugalki “lavice” nisu imale nikakvih problema.
“Ušli smo maksimalno u meč, ispoštovali dogovor iz svlačionice. Jako smo srećne i raduje me što su mlađe dobile šansu i što su je iskoristile. Na njima sve ovo i ostaje”, kazala je lijevo krilo Dijana Mugoša, koja je postigla četiri gola.
Pobjedom će “lavice” nastojati da zaključe još jedne uspješne kvalifikacije, uz nadaju se pune tribine u “Bemaks areni”.
Crna Gora je prvi duel Toršaunu dobila sa 32:26.
Preporučeno
“Farska Ostrva će sigurno da dođu pripremljena maksimalno da idu na pobjedu, ali to je naša kuća, igramo u Podgorici, nadam se punim tribinama i da nas publika podrži. Spremićemo se najbolje što možemo da se radujemo zajedno sa publikom”, podvukla je Mugoša.















